Artvin Protez Tırnak

Artvin Protez Tırnak

Protez tırnak uygulaması tırnaklarını yiyenler, tırnakları geç uzayanlar, tırnakları kırılanlar ve uzun süre güzel tırnak kullanmak isteyenler için uygulanan bir işlemdir. Uygulama 2,5 /3 saat sürmektedir.


Protez tırnak nedir?

Kişinin kendi tırnağı üzerine uygulanan bir işlemdir. Protez tırnak; tırnaklarını yiyenler, tırnakları geç uzayanlar, tırnakları kırılanlar ve uzun süre güzel tırnak kullanmak isteyenler için uygulanan bir işlemdir.

Tırnağın üzerine özel koruyucular sürülerek uygulanan bir işlemdir ve bakımları düzenli şekilde yapıldığı taktirde rahatca kullanılabilinir. Dilediğiniz zaman kolayca çıkartılabilinir. Takma tırnaklar gibi düşme korkusu yaşamazsınız.


Protez tırnak nasıl yapılır?

Protez tırnak özel eğitim almış sertifikalı uzmanlar tarafından jel ve akrilik malzemeleri kullanılarak yapılmaktadır. Tırnaklara şablon kullanılarak uzatma veya doğal tırnak üzerine şekillendirilerek yapılır. İşlem süresi yaklaşık 2,5 /3 saat sürmektedir.

 

Protez tırnak malzemeleri?

Akrilik Protez Tırnak: En çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Akrilik protez tırnak üzerine özel likit sıvı ve akrilik pudrayla yapılır. Direkt tırnağın üstüne uygulanan akrilik protez tırnakta fırça yardımı ile parmağa takılan şablonlar doğrultusunda şekil verilir.

Jel Protez Tırnak: Jel protez tırnak sık tercih edilen uygulamalardandır. Jel Protez tırnak sıvı bir jel genel olarak şablon yardımıyla yapılır. Bu uygulamada da direkt tırnağın üstüne sürülerek uygulanan jel diğer uygulamalara oranla daha ince tabakalı ve daha doğal görünümlü olur.

Dipping Protez Tırnak: İlk protez tırnak uygulamalarındandır. Bu yöntemde direkt tırnağın üzerine yapılmaz. Bu uygulamada seçilen tırnak formuna ve kişinin tırnak yatağına göre bir uygulama yapılır. Bu uygulamada seçilen tırnak formu tırnak yatağına yapıştırılır. Yapıştırılan formu tırnak ile eş hizada olması için törpülenir ve matlaştırılır. Ardından tırnak yapıştırıcı gene sürülerek tırnak akrilik pudraya batırılır. Bu işlem birkaç kere tekrar edilerek son bulur.

Polygel Protez Tırnak: Polygel protez tırnak diğer jel uygulamasına göre daha yoğun formda bir hel çeşitidir. Fırça ve özel sıvı yardımıyla sürülerek şekil verilir. Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından birisidir.

 

Öne Çıkarılanlar

Artvin Kalıcı Oje

Kadınlar için kişisel bakımda ojeler oldukça önemli yer tutarlar. S&u

Artvin Kaş Kontürü

Seyrek şekilsiz ve çoğalmayan kaşlarınız varsa, onlara şekil vermekte zorlanırsın

Artvin Kirpik Lifting

Kirpiklerinizin bir süre boyunca daha uzun ve hacimli görünmesini sağlaya

Artvin Manikür Pedikür

Manikür Pedikür Nedir, Püf Noktaları Neler?

Yorumlar